Email

PROGRAMY OBOWIĄZUJĄCE
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

"Od przedszkolaka do pierwszaka" - Iwona Broda

Programy własne:

Program edukacji zdrowotnej - "Lepiej zapobiegać niż leczyć" - autorki: U. Pytka, B. Wiśniewska

Program edukacji czytelniczej - "Czytajmy razem" - autorki: A. Gomuła-Dobosz, K. Gańska

"Twórczy przedszkolak" - autorka: A. Dubaj

Projekty edukacyjne:

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna nasza Polska cała"

Projekt badawczy - "Młodzi odkrywcy - eksperymentujemy razem"

Innowacja pedagogiczna:

Przyjaciele Zippiego - międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci 5-8 letnich - koordynatorzy: A. Gomuła-Dobosz, O. Kosakowska

Kuchnia Przedszkolaka - domowe laboratorium matematyczne: Katarzyna Świrk, Agnieszka Dubaj

Ponadto:

Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej "Czyste Powietrze Wokół Nas"

Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów. Stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

"Akademia Aquafresh" - ogólnopolski program edukacji zdrowotnej koncentrujący się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach realizacji programu dzieci 3-6 letnie myją w przedszkolu ząbki.


Inne

W swojej pracy wykorzystujemy również elementy programów takich jak: w zakresie edukacji matematycznej - „Dziecięca matematyka”, który został opracowany przez prof. dr hab. E. Gruszczyk - Kolczyńską i mgr E.Zielińską. Metoda Dobrego Startu została opracowana przez prof. Martę Bogdanowicz na wzór francuskiej Metody Le Bon Depart. Założeniem Metody Dobrego Startu (MDS) jest jednoczesne rozwijanie funkcji językowych, funkcji spostrzeżeniowych: wzrokowych, słuchowych, dotykowych, kinestetycznych i motorycznych oraz współdziałania miedzy tymi funkcjami.

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 13:52
 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj2322
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13189
mod_vvisit_counterW tym miesiącu55414
mod_vvisit_counterWszystkich2346614

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

Tylko dla pracowników