Warsztaty podróżnicze "Przez lasy świata - Rajska Tajlandia" - lasy monsunowe, lasy równikowe, wilgotne i sawanny Email

24.03.2017 r. rozpoczęliśmy cykl Warsztatów podróżniczych "Przez lasy świata" -  warsztatem "Rajska Tajlandia”.

Wszystkie grupy z przedszkola wraz z podróżniczką Dianą Piórkowską wyruszyły w podróż do Tajlandii, gdzie żyją słonie i tygrysy oraz kwitną piękne orchidee.

Wprowadzając wszystkich w podróżniczy klimat, ukazując dzieciom bogactwo kultury i przyrody tego niezwykłego kraju. Przedszkolaki dowiedziały się co to są lasy monsunowe, równikowe, wilgotne i sawanny. Pani Diana opowiedziała nam m.in. o siedmiu ważnych zasad zachowania panujących w bajecznej Tajlandii,  poznaliśmy górskie plemię Karenów i mogliśmy pograć na tzw. długich bębnach zakupionych bezpośrednio od tego plemienia. Podczas warsztatów dzieci poznały tajskie krajobrazy, przekonały się, czym jest tajski masaż, zatańczyły niezwykły tradycyjny Taniec Palców ubrane w kolorowe sarongi.
Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów "Czerwona Wyspa Madagaskar" - lasy równikowe, lasy tropikalne.
Magiczna podróż do rajskiej Tajlandii bez wątpienia była bajeczną przygodą!

Warsztaty podróżnicze "Przez lasy świata - Rajska Tajlandia" były finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu ekologicznego "Przedszkolaki na leśnych ścieżkach”.

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 05:41
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 224 gości 

Tylko dla pracowników