Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Email

03.04.2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem „Autyzm - poznaj zanim ocenisz”. Wejście do przedszkola świeciło na niebiesko, wnętrze zdobiły niebieskie motylki a dzieci i nauczyciele ubrani byli na niebiesko.

W tym dniu dzieci zapoznały się ze specyfiką funkcjonowania osób z autyzmem dzięki pokazowi filmu fundacji Synapsis „Podróż Marii”. Ponadto dzieci brały udział w licznych konkurencjach, które miały przybliżyć im problemy z jakimi zmagają się osoby z autyzmem. Każda grupa otrzymała dzielnie wypracowaną nagrodę.

Podsumowaniem uroczystości był przemarsz przedszkolaków ulicami miasta z własnoręcznie wykonanymi plakatami, które wspólnie tworzyły napis AUTYZM.

Dzięki temu, że oznaczyliśmy nasze wydarzenie na stronie poradnika autystycznego to nasza uroczystość objęta była patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Głównym celem uroczystości było:
- wprowadzenie dzieci w tematykę autyzmu;
- uwrażliwienie dzieci na problemy z jakimi zmagają się osoby z autyzmem;
- kształtowanie postawy szacunku wobec osób niepełnosprawnych;
- integracja dzieci.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości 

Tylko dla pracowników