WŁĄCZ POEZJĘ w grupie Muchomorki! Email

W dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji.

Światowy Dzień Poezji to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Celem tego dnia jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece Głównej włączył się w obchody tego święta i zorganizował spotkanie pn. „Lubimy poezję”.

Tego pięknego wiosennego dnia odbyło się spotkanie DKK w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Łęcznej. Klubowicze wraz z moderatorką klubu Barbarą Wójcik spotkali się z przedszkolakami z grupy „Muchomorki” na głośnym czytaniu poezji. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały wierszyków o uczuciach pochodzących z książki Anny Edyk pt. „Od złości do radości”, utworu Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” oraz wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt. „ Panie Tygrysie”.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za spotkanie wręczając czytającym własnoręcznie wykonane zakładki do książek oraz „Podziękowanie” dla Klubu DKK. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że bardzo lubią poezję!

Spotkanie zostało przygotowane w ramach akcji „Włącz poezję” zorganizowanej przez koordynatorów DKK Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Instytut Książki.

Poprawiony: czwartek, 20 kwietnia 2017 07:56
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 239 gości 

Tylko dla pracowników