Przedszkolaki na Madagaskarze Email

11.04.2017 r. odbył się kolejny warsztat podróżniczy "Przez lasy świata" - "Czerwona Wyspa Madagaskar". Wszystkie grupy z przedszkola wraz z podróżniczką Dianą Piórkowską wyruszyły w podróż na Madagaskar, gdzie żyją pingwiny i zebry oraz rosną wanilia, cynamon i ryż.

Podczas wtorkowych warsztatów dzieci miały możliwość zweryfikować swoje wyobrażenie o Czerwonej Wyspie, jakie mają na podstawie animowanej bajki. Poznały także zwierzęta z Madagaskaru i dowiedziały się wielu ciekawostek o nich. Atrakcją dla dzieci była możliwość potrzymania w ręce jajka krokodyla i owocu baobabu. Przedszkolaki zajrzały do malgaskiej wioski, by zobaczyć, jak żyją tamtejsze dzieci, co jedzą i czym bawią się. Dzieci odkryły również, że wiele przypraw używanych przez nas w Polsce pochodzi właśnie z Madagaskaru takich jak wanilia, ryż, cynamon oraz kawa. Przedszkolaki mogły również zagrać na instrumentach przywiezionych z Madagaskaru (bęben, gitara - valiha, grzechotki) i popatrzeć przez tradycyjną drewnianą maskę. Na koniec Pani Diana, nasz niezawodny podróżnik, wykonała malgaskie świąteczne malunki na twarzach przedszkolaków.

Warsztaty podróżnicze "Przez lasy świata - Czerwona Wyspa Madagaskar" były finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu ekologicznego "Przedszkolaki na leśnych ścieżkach".

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 05:41
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 221 gości 

Tylko dla pracowników