„Muchomorki” dbają o ząbki Email

Nasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” i otrzymało certyfikat potwierdzający udział naszej placówki w tym ważnym przedsięwzięciu.

Celem głównym projektu było ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 3-5 lat. Cel ten zostanie osiągnięty w szczególności poprzez nauczanie zasad prawidłowego szczotkowania zębów wraz z instruktażem u dzieci w wieku przedszkolnym, a także edukację prozdrowotną i promocję zdrowia jamy ustnej skierowaną do przedszkolaków.

„Muchomorki” również uczestniczyły w zajęciach, podczas których Królik Pampiś uczył ich, jak i dlaczego należy dbać o ząbki. Dzieci najpierw ćwiczyły poszczególne etapy mycia zębów korzystając ze szczęki stomatologicznej, którą przedszkole otrzymało w ramach podziękowań za udział w projekcie. Muchomorki codziennie po śniadaniu bardzo starannie myją zęby i z przyjemnością stwierdzam, że uwielbiają to robić.

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj1062
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9335
mod_vvisit_counterW tym miesiącu59809
mod_vvisit_counterWszystkich1845284

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 288 gości 

Tylko dla pracowników