Świętujemy Dzień Górnika w naszym przedszkolu Email

Dzień Górnika to uroczystość, która zapisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wychowują się w środowisku, w którym dziadkowie, wujkowie i tatusiowie bardzo często są górnikami, dlatego szczególnie pielęgnujemy tradycje związane z obchodami Dnia Górnika.

5 grudnia gościliśmy w przedszkolu przedstawiciela Lubelskiego Węgla Kamiennego ,,Bogdanka"- pana Ryszarda P. Dzieci z grupy ,,Krasnoludki" aby uczcić ciężką i niebezpieczną pracę górników zaprezentowały część artystyczną - wiersze, piosenki, taniec oraz gromkie ,,Sto lat."
Po występach zaproszony gość opowiedział dzieciom o pracy górników pod ziemią, wyjaśnił jak wydobywa się węgiel, kim była św. Barbara, co oznaczają ,,barwy górnicze" itp. Dzieci poznały galowy mundur górnika, miały okazję przymierzyć ,,Czako." Na koniec były życzenia, podziękowanie i prezent wykonany przez dzieci. Nasz gość obdarował wszystkich pysznymi cukierkami. Uroczyste spotkanie upamiętniliśmy wspólnymi, grupowymi zdjęciami.

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  GÓRNIKOWI  ZA  WIZYTĘ  W  NASZYM  PRZEDSZKOLUSmile

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj1029
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9302
mod_vvisit_counterW tym miesiącu59776
mod_vvisit_counterWszystkich1845251

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 274 gości 

Tylko dla pracowników