Z matematyką za pan brat Email

W roku szkolnym 2017/2018 szczególną uwagą darzymy matematykę. Zabawy i zadania matematyczne, które realizujemy na co dzień, podczas różnych zajęć, są częścią projektu „Ekomatematyka” stworzonego przez  p.Wiolę i p. Marylkę.

Celem tych zajęć jest rozbudzanie dziecięcej aktywności i samodzielności, rozwijanie umiejętności praktycznego zastosowania kompetencji matematycznych w życiu codziennym. Przedszkolaki uczą się logicznego myślenia, ćwiczą pamięć wzrokową, spostrzegawczość, umiejętność dostrzegania regularności, rytmów oraz różnic i podobieństw.

Matematyczne pomoce dydaktyczne motywują dzieci do podejmowania samodzielnego działania, odkrywania zjawisk oraz zachodzących procesów. Utrwalają zdobytą wiedzę i umiejętności. Inspirują do prowadzenia własnych eksperymentów.

Działania planowane w ramach projektu „Ekomatematyka”:

♦ „Budowle z recyklingowych klocków” – wystawa wytworów przestrzennych wykonanych z tekturowych opakowań i rolek – luty 2018

♦ „Dzień Matematyki” – zabawy integracyjne na świeżym powietrzu – marzec 2018

Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 17:12
 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj995
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9268
mod_vvisit_counterW tym miesiącu59742
mod_vvisit_counterWszystkich1845217

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 245 gości 

Tylko dla pracowników