Zajęcia z hipoterapii Email

Od kwietnia dzieci z naszego przedszkola, które wymagają wsparcia w zakresie rehabilitacji mają możliwość udziału w zajęciach z hipoterapii, które prowadzone są przed doświadczoną terapeutkę Panią Joannę Cygan-Skowron ze stajni „Lansada” w Wólce Cycowskiej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na terenach zielonych ORW w Łęcznej.

Zgodnie z definicją zawartą w Kanonach Polskiej Hipoterapii – hipoterapia to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej, podczas którego specjalnie przygotowany koń stanowi integralną część procesu terapeutycznego.

Oddziaływanie hipoterapii:

1. Sfera fizyczna – podnoszenie ogólnej sprawności, normalizacja napięcia mięśniowego, torowanie prawidłowego wzorca chodu; poprawa koordynacyjnych zdolności motorycznych, głównie równowagi i poczucia rytmu; poprawa orientacji w przestrzeni i schemacie własnego ciała; stymulacja i normalizacja czucia głębokiego oraz powierzchniowego.

2. Sfera emocjonalno – motywacyjna – wzrost motywacji i akceptacji procesu terapeutycznego; zwiększenie poczucia własnej wartości; zmniejszenie zaburzeń

3. Sfera poznawcza – stymulacja odbioru wrażeń zmysłowych; poprawa percepcji wzrokowej i słuchowej; stymulacja uwagi, pamięci, myślenia, mowy; nabywanie i rozwijanie nowych umiejętności.

4. Sfera społeczna – aktywizacja psychospołeczna; rozwijanie pozytywnych relacji.

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj2069
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13069
mod_vvisit_counterW tym miesiącu53395
mod_vvisit_counterWszystkich2006638

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Tylko dla pracowników