Cebularze lubelskie w wykonaniu naszych przedszkolaków Email

We wrześniu grupa "Jagódki" i "Słoneczka" w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kuchnia przedszkolaka - domowe laboratorium matematyczne” postanowiła zrobić cebularze.

Cebularze to nasza potrawa regionalna, o czym podczas jej przygotowania dowiedziały się także nasze przedszkolaki. Nasze przedszkole bierze udział w Edukacyjnym Projekcie Międzynarodowym „Piękna Nasza Polska Cała”, dlatego nie bez powodu naszą przygodę z gotowaniem rozpoczęliśmy właśnie od przygotowania smakołyku regionalnego. Przygotowanie z dziećmi cebularzy wg. oryginalnego przepisu idealnie wpisała się w działanie projektu „Według przepisu Babci i Dziadka”.

W przygotowaniu tego przysmaku pomogła nam pani Marysia, która na co dzień pracuje w grupie Jagódki. Bardzo dziękujemy Pani Marysi za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu cebularzy.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Tylko dla pracowników