Magnetyczne kształty Email

Magnetyczne kształty, które można przyczepić na lodówkę, tablicę magnetyczną, czy na każdą metalową powierzchnię-podczas zajęć stają się narzędziem w rękach dzieci i zmieniają się w zależności od ich wyobraźni- w robota, samochód, drzewo lub rakietę kosmiczną.

Podczas takiej zabawy dzieci rozwijają wyobraźnię, ćwiczą precyzję ruchów, koordynację oko-ręka oraz analizę i syntezę wzrokową. Rozróżniają kształty, wielkości i kolory. Ćwiczą ich nazywanie. Konstruują samodzielnie lub korzystając z wzoru odtwarzają to, co widzą. A przy tym świetnie się bawią- bo jednym z celów terapii jest nawiązywanie i rozwijanie relacji społecznych.

Zachęcam do takiej aktywności rodziców w zaciszu domu- spędzicie miło czas ze swoimi dziećmi, bliżej je poznacie, a dzieci będą rozwijać swoje umiejętności oraz –dzięki Wam- będą zdobywać nowe.

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj703
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4810
mod_vvisit_counterW tym miesiącu56757
mod_vvisit_counterWszystkich2169727

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 217 gości 

Tylko dla pracowników