„Młodzi odkrywcy eksperymentujemy razem" – wpływ coli na nasze kości Email

W marcu badaliśmy właściwości lubianego przez dzieci napoju jakim jest cola oraz wykorzystywanego w kuchni octu.

Do doświadczenia wykorzystaliśmy jajko, kości z kurczaka oraz ocet i colę. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że jednym ze związków budujących skorupkę jajka oraz kości i zęby jest wapń. Aby sprawdzić jak wykorzystywane w kuchni i chętnie spożywane płyny wpływają na nasz organizm zanurzyliśmy jajko w occie, zaś kości w coca coli.

Już po jednym dniu eksperymentu mogliśmy zauważyć jak jajko zmieniło swoją barwę i twardość. Dzieci obserwując doświadczenie stwierdziły, że jajko stało się jaśniejsze, a w dotyku przypomina piłeczkę kauczukową. Kości zanurzone w coca coli po kilkunastu dniach stały się łamliwe i zostały pokryte brunatnoszarym nalotem. Nalot na kości powstał dlatego, że w coli jest barwnik – karmel, który reaguje z wapniem.

Dzieci na podstawie przeprowadzonego doświadczenia dowiedziały się, że picie napoju coli nie jest zdrowe dla naszego organizmu i szkodliwie wpływa na kości oraz zęby, ponieważ powodując kwaśny odczyn w jamie ustnej, przyczynia się do próchnicy zębów. Szkodliwy dla zębów kwas fosforowy (V) zawarty w coli, wypłukuje zawarty w szkliwie fosforan wapnia,który nadaje zębom niezwykłą twardość. Proces wypłukiwania związków mineralnych powoduje, że szkliwo staje się przepuszczalna dla drobnoustrojów, ulega przebarwieniu i zaczyna się kruszyć.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 164 gości 

Tylko dla pracowników