Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Email

W dniu 4 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przygotowany przez grupę „Słoneczka”.

Podczas uroczystości przedszkolaki obejrzały krótki film wyjaśniający czym jest autyzm, poznały jego symbole, a następnie w ramach mini quizu miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące autyzmu i posiadanych zmysłów. Kulminacją uroczystości przedszkolnej była krótka inscenizacja w wykonaniu przedszkolaków pt. „Niebieski Ptak”, która pokazała dzieciom jak funkcjonują osoby z autyzmem. W rolę chorego dziecka wcieliła się Maja, która swoją grą aktorską przedstawiła problem dotykający osoby z autyzmem, ich inne postrzeganie świata czy rozumienie relacji społecznych. Na podstawie obejrzanego spektaklu dzieci zobaczyły jak chorzy na autyzm odbierają wrażenia zmysłowe. Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. „Wielka siła” oraz wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 173 gości 

Tylko dla pracowników