Dzień Górnika w przedszkolu Email

"Barbórka" obchodzona 4 grudnia na cześć św. Barbary, patronki górników, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Jesteśmy mieszkańcami Łęcznej i nasze przedszkolaki wyrastają w środowisku w którym tata, dziadek lub wujek jest górnikiem, dlatego kładziemy nacisk na tradycję związaną z obchodami Dnia Górnika. Ten jakże ważny dzień świętowaliśmy w tym roku w naszym przedszkolu 2 i 9 grudnia.

Podczas spotkania z Górnikami-  na podstawie prezentacji multimedialnej, filmu, opowieści oraz naturalnych eksponatów, dzieci mogły bliżej poznać górnicze tradycje, pracę górników i różne akcesoria. Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe dla  przedszkolaków. Dzieci z grupy „Muchomorki” podziękowały Gościom za spotkanie - wierszem, piosenką, kwiatami i gromkim „Sto lat” a Górnicy odwdzięczyli się miłymi słowami i obdarowali wszystkich słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Górnikom za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola.

 Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2013 21:55
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

Tylko dla pracowników