Wycieczka do Szpitala Powiatowego w Łęcznej Email

Dzięki uprzejmości i gościnności rodziców pracujących w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej dzieci z grupy 6 - latków miały możliwość zwiedzenia naszego szpitala.

Wycieczka rozpoczęła się w sali konferencyjnej pogadanką dla dzieci na temat zdrowia  (czym jest szpital, krótkie omówienie rodzajów badań w szpitalu, przedstawienie zasad higieny rąk z prezentacją bakterii w mikroskopie). Dzieci oglądały także narzędzia chirurgiczne, narzędzia do badań (stetoskop, ciśnieniomierz), materiały opatrunkowe.

Następnie był pokaz urządzeń medycznych:

- prezentacja aparatu EKG oraz praktyczne ćwiczenia (wykonanie EKG dzieciom )

- prezentacja urządzeń laboratoryjnych

- ważenie i mierzenie przedszkolaków

- badanie wzroku

W dalszej części wycieczki dzieci zwiedziły pomieszczenia laboratoryjne, pracownię tomografii komputerowej oraz Ośrodek Hiperbarii ( komora hiperbaryczna ).

Na koniec przedszkolaki dostały słodki poczęstunek i prezenty od świętego Mikołaja.

Dzieci podziękowały za wizytę przygotowanymi pracami plastycznymi dotyczącymi tematyki szpitala.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Łęcznej za gościnność.

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2013 15:45