"Aaa, kotki dwa"- impreza przedszkolna Email

17 lutego po raz pierwszy w naszym przedszkolu przedszkolaki z grupy "Słoneczka" zorganizowały nietypowe święto "Światowy Dzień Kota". Zaproszono do wspólnej zabawy grupę 5-6 latków. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół poprzez czarne stroje i maski kota. Na początku pani Basia W. z biblioteki przeczytała dzieciom opowiadanie E. Lechowicz "Skąd się wzięły koty?". Potem opowiedziała o kocich zwyczajach i nastrojach. Były również konkursy dla dzieci: "Kto szybciej wypije mleko?", "Zabawa z włóczką" oraz "Jak wygląda kot?"- rysowanie kota według czytanego wiersza. Z dużym zaangażowaniem dzieci szukały "papierowych myszek" podczas zabawy "Ciepło-zimno". Troje 6-latków przedstawiło inscenizację wiersza S. Jachowicza "Chory kotek". Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały rysunki kota- bohatera  spotkania. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu ludzi oraz uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt.

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 18:44
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości 

Tylko dla pracowników