"Słoneczka" z wizytą w Domu Tradycji Ludowej Email

W naszym przedszkolu staramy się przekazywać dzieciom tradycje i obyczaje z lat przeszłych, stąd też wizyta grupy 6- latków w Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi u pani J. Grzesiak. Na początku naszej wizyty p. Joanna zapoznała dzieci z historią powstania Domu Tradycji Ludowej  oraz pokazała dawniej wyrabiane rękodzieła. Następnie dzieci z wielką radością zabrały się do wyrabiania czekoladowych ciasteczek. Ugniatały ciasto i za pomocą foremek wyciskały różne kształty. Odwiedziliśmy również zaprzyjaźnione gospodarstwo, w którym dzieci miały okazję zobaczyć hodowane zwierzęta: świnie, krowy, króliki, kury.Główną atrakcją było samodzielne wykonywanie przez dzieci "wielkanocnych kurek". Na koniec była degustacja wcześniej wyrabianych ciasteczek i karmienie kóz suchym chlebem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie za dostarczenie tylu niezapomnianych wrażeń i kultywowanie tradycji naszego regionu.

Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Łęczna. Dziękujemy.


Poprawiony: wtorek, 25 marca 2014 16:48
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 

Tylko dla pracowników