"Mały Ratownik" kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaków Email

W ostatnim czasie często słyszymy w mediach o przypadkach uratowania życia dorosłych przez prawidłowe postępowanie dzieci. Dlatego też duże znaczenie ma nauczanie elementów pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Z uwagi na te fakty 24.03. 2014r. w naszym przedszkolu odbył się pokaz połączony z nauczaniem podstaw pierwszej pomocy "Mały Ratownik". Podczas spotkania dzieci zostały uświadomione w jaki sposób zapobiegać wypadkom, jak ważne jest stosowanie kasków i ochraniaczy, a także co może stanowić dla nich realne niebezpieczeństwo. Dzieci również uczyły się jak we właściwy sposób wezwać służby ratownicze, utrwalały numery alarmowe. W części praktycznej dzieci zostały zapoznane ze sprzętem używanym w ratownictwie medycznym: kamizelką, folią życia, kaskiem. W ostatniej części spotkania przedszkolaki obejrzały film "Parada ambulansów" z którego dowiedziały się na czym polega praca ratowników medycznych. Obejrzały również zdjęcia obrazujące ćwiczenia z pozorantami. Każde dziecko otrzymało dyplom "Małego Ratownika" - w myśl zasady , że jeśli zna zasady bezpieczeństwa i ich przestrzega to jest dla siebie i innych takim małym ratownikiem.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 

Tylko dla pracowników