Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego Email

W ramach treści programowych "Strażnik przyrody"związanych z ekologią została zorganizowana wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w siedzibie dyrekcji PPN w Urszulinie.Tutaj dzieci miały możliwość obejrzenia filmu "Żółw błotny". Dowiedziały się z filmu i od pana przewodnika wielu ciekawostek na temat życia żółwia. Następnie dzieci zwiedzały muzeum przyrodnicze mieszczące się w Załuczu Starym, w którym zgromadzono przeróżne interesujące eksponaty. Dzieci były bardzo zaciekawione eksponatami przyrodniczymi i etnograficznymi. Ostatnim punktem wycieczki była ścieżka "Dąb Dominik", która prowadzi przez lasy o różnym charakterze nad bardzo płytkie Jezioro Moszne otoczone przez zespół torfowisk. W pobliżu ścieżki można było zaobserwować wiele gatunków roślin, a przy brzegach jeziora pływający kożuch roślinny zwany "spleją".

Warto odwiedzić te tereny, aby zachwycić się tajemniczą atmosferą pierwotnych bagien i torfowisk.

W tym ciekawym miejscu były grupy: "Jagódki", "Muchomorki" oraz "Słoneczka".

Zachęcamy do zwiedzania. Więcej informacji: http://www.poleskipn.pl/Poprawiony: sobota, 10 maja 2014 17:38
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

Tylko dla pracowników