"Jagódki" z pierwszą wizytą w Bibliotece Email

 

W dniu 12 września 2014 r. oddział dla Dzieci w Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej  odwiedziły dzieci z grupy „Jagódki”. Przedszkolaków przywitała z uśmiechem p. bibliotekarka Barbara Wójcik, którą dzieci doskonale znają, ponieważ wypożycza im książki w przedszkolu. Przedszkolaki poznały magiczne miejsce, w którym „mieszkają książki". Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak dużego księgozbioru. Podczas spotkania przedszkolaki poznały różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią, dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki. Dzieci poznały „prośby książki do czytelnika" oraz wysłuchały wiersza J. Huszczy pt.: „Skarga książki ". Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się książeczki – zabawki przeznaczone dla najmłodszych. „Jagódki" aktywnie uczestniczyły w zajęciach, każde dziecko wypożyczyło sobie książkę, a na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek i słodką niespodziankę.

 

Poprawiony: czwartek, 25 września 2014 12:34
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

Tylko dla pracowników