Bezpieczeństwo ważna sprawa- wycieczka na skrzyżowanie ulic Email

Dnia 12 września 2014r. grupy "Słoneczka" i "Krasnoludki" wybrały się na skrzyżowanie ulic. Po drodze dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Aby uzyskaną w przedszkolu wiedzę zastosować w praktyce przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż  liczna grupa przedszkolaków przejdzie przez ulicę. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku - jego prawą stroną.

Poprawiony: poniedziałek, 22 września 2014 16:11
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Tylko dla pracowników