"Jagódki" w Domu Tradycji Ludowej Email

Dnia 27 marca 2015r grupa „ Jagódek” wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrała się do Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi, gdzie serdecznie przywitała nas p. J. Grzesiak. Najpierw uwagę dzieci skupiła koza – przedstawicielka ssaków, o której bardzo ciekawie opowiadała nam p. Joanna. Potem odbyły się zajęcia rękodzielnicze o tematyce wiosenno-wielkanocnej, podczas których dzieci  wykonały z kolorowego materiału igielniki – kurkę i kogucika. Dzieci wypychały odpowiednim materiałem wykonywane ptaki, wycinały skrzydełka, nóżki, potem je przyklejały. Praca ta dała wszystkim wiele radości i satysfakcji. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów wykonanych różnymi technikami rękodzielniczymi. Na koniec dzieci zostały poczęstowane pysznymi ciasteczkami. Własnoręcznie wykonane wytwory dzieci otrzymały do domu na pamiątkę. Korzystając z pięknej , słonecznej pogody, w drodze powrotnej, mogliśmy zobaczyć urokliwe zakątki wsi. Podziwialiśmy wiosenne kwiaty i napotkane zwierzęta. W sposób  szczególny zapadło wszystkim w pamięci spotkanie z krzykliwymi gąskami.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie za dostarczenie tylu niezapomnianych wrażeń i kultywowanie tradycji naszego regionu.
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wyjścia składamy mamie Zuzi.
Wycieczka została sfinansowana przez Urząd Miasta Łęczna. Dziękujemy.

Poprawiony: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:22
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Tylko dla pracowników