Spotkanie literackie z Alicją Barton Email

28 kwietnia nasze przedszkole odwiedził niecodzienny Gość - Pani Alicja Barton.

Pani Alicja jest autorką wierszy dla dzieci i dorosłych, tekstów piosenek i bajek. Od wielu lat jest wolontariuszem w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz współpracuje z Radiem Lublin - jest Babcią w sobotniej audycji "Jasiek". Podczas spotkania literackiego z przedszkolakami autorka czytała swoje wiersze i bajki oraz wspólnie z dziećmi śpiewała piosenki o wiośnie. Wszyscy słuchacze po spotkaniu z poetką mogli zakupić książeczki. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na wspieranie Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO" i Hospicjum „Małego Księcia" w Lublinie.

Spotkanie było dla dzieci przygodą z „żywym słowem". Autorka poprowadziła je w taki sposób, że stało się ono doskonałą okazją do rozbudzenia zachowań takich jak bezinteresowność, szlachetność i współodczuwanie.

Pani Alicja otrzymała od dzieci dyplom oraz słodki upominek. Dziękujemy za miło spędzony czas z literaturą.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 213 gości 

Tylko dla pracowników