Gimnastyka buzi i języka Email

"Gimnastyka buzi i języka" - spotkanie z p. logopedą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej.

W dniu 28.04. 2015 r., w ramach współpracy wychowawczyń „Jagódek” z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łęcznej, odwiedziła naszą grupę p. Małgosia - logopeda z tejże poradni i przeprowadziła zajęcia z dziećmi.
Głównym celem tych zajęć było usprawnianie narządów mowy, a także  wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą m.in. o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej i dalszym życiu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach, korzystały z ciekawych i kolorowych pomocy dydaktycznych, usprawniając w ten sposób swój aparat artykulacyjny.

Bardzo dziękujemy p. Małgorzacie za poświęcony dzieciom czas. Nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Okres przedszkolny to czas, kiedy terapia logopedyczna jest najbardziej efektywna. Nie wolno czekać w nadziei, że dziecko wyrośnie, że jeszcze dojrzeje i zaczynać terapię dopiero w szkole. Wprawdzie na terapię nigdy nie jest za późno, ale będzie to zadanie z różnych powodów o wiele trudniejsze.

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2015 21:23
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Tylko dla pracowników