Spotkanie z panią farmaceutką Email

Dnia 5 maja 2015 r. naszą grupę odwiedziła mama Natalki - Pani Ewelina Gruszecka, farmaceutka.

Pani Ewelina ubrana w biały fartuch ciekawie opowiadała o swojej pracy w aptece. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się gdzie kupuje się lekarstwa i do czego one służą. Oglądały przyniesione rekwizyty- maści, tabletki, syropy, żele, bandaże, plastry itp, Następnie przedszkolaki dowiedziały się czym są zioła oraz mogły obejrzeć i powąchać niektóre z nich. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda ciśnieniomierz, odbył się również pomiar ciśnienia u dzieci oraz pomiar temperatury ciała za pomocą termometru - chętnych nie brakowało!

Ważną treścią spotkania było ostrzeżenie maluszków przed lekarstwami w domu:

"NIE WOLNO ICH DOTYKAĆ I BRAĆ DO BUZI-TYLKO RODZICE MOGĄ PODAWAĆ DZIECIOM LEKARSTWA".

Na końcu spotkania dzieci otrzymały apteczne kolorowanki i płyty z bajkami i piosenkami jako prezent dla grupy oraz każde dziecko dostało drobny upominek.

Przedszkolaki podziękowały gościowi brawami i wręczyły pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje. Zapraszamy innych chętnych Rodziców do przybliżenia dzieciom swojego zawodu.

Poprawiony: czwartek, 07 maja 2015 19:55
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 

Tylko dla pracowników