Jeden dzień z życia 3-latków Email

Jak wygląda dzień w grupie 3-latków? Co maluszki lubią robić najbardziej?

Jak ciekawy i pracowity jest dzień w przedszkolu niech każdy kto nie wierzy przeczyta tekst i obejrzy nasze zdjęcia.

1. Dzień w naszym przedszkolu zaczyna się bardzo wcześnie, bo o 6.00 rano, ale w naszej grupie od 7.30. Rozpoczyna się od różnych zabaw; w kole, przy stoliku albo ulubionymi zabawkami w kącikach tematycznych.

2. Około godziny 9.00 sprzątamy salę starając się, aby wszystkie zabawki wróciły na swoje miejsca. Powtarzamy wierszyki, śpiewamy piosenki, bawimy się w kole.

3. O godzinie 9.00 zasiadamy do śniadania.

4. Po śniadaniu, kiedy nasze brzuszki są pełne rozpoczynają się zajęcia. Poznajemy nowe rzeczy, śpiewamy, tańczymy, nabywamy różne sprawności i umiejętności. Maluszki lubią malować farbami, kredkami, lepić z plasteliny. Cała grupa chętnie bierze udział w zajęciach rytmicznych i języku angielskim.

5. Około godziny 11.00 wychodzimy na plac zabaw. Mamy swój tzw. mały plac zabaw, ale chętnie bawimy się na dużym placu zabaw ze starszymi kolegami. Maluszki lubią biegać, kręcić się na karuzeli, zjeżdżać ze zjeżdżalni. Spacerując wokół przedszkola uczymy się  chodzić w parach.

6. Wracamy około 12.00 na pyszny obiad.

7. Po obiedzie dzieci odpoczywają słuchając bajek lub muzyki relaksacyjnej.

8. Po odpoczynku czeka na dzieci pyszny podwieczorek. Potem bawimy się wspólnie czekając na rodziców. Każdy dzień przynosi nam dużo wrażeń i przeżyć.

Lubimy być przedszkolakami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 01 października 2014 13:24
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

Tylko dla pracowników