Świętujemy Dzień Górnika w naszym przedszkolu Email

Dzień Górnika to uroczystość, która zapisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wyrastają w środowisku, w którym dziadek, wujek, tata są bardzo często górnikami, dlatego przykładamy szczególną uwagę do pielęgnowania tradycji związanych z obchodami Dnia Górnika.

Dnia 5 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu górników Lubelskiego Węgla Kamiennego ,,Bogdanka"- pana Jacka O. oraz pana Jacka B.
Dzieci  uczciły ciężką pracę górników podkreślając, jak ważny i potrzebny jest to zawód. ,,Słoneczka" przedstawiły krótką część artystyczną, na którą składały się: wiersze, piosenki, tańce.

Po występach zaproszeni goście opowiadali o trudnej i niebezpiecznej pracy górników pod ziemią.  Przedszkolaki poznały mundur galowy górnika. Oglądały oraz przymierzały przedmioty ochrony osobistej (hełm, metanomierz, lampa górnicza) oraz ubranie robocze.

Na koniec było gromkie ,,Sto lat", życzenia, podziękowania oraz słodka niespodzianka. Górnicy obdarowali wszystkie dzieci pysznymi cukierkami.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY GÓRNIKOM ZA PRZYJĘCIE ZAPROSZENIA ORAZ WIZYTĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.