Jagódki przygotowują sie do Świąt Bożego Narodzenia - pieczemy pierniczki Email

"Jagódki” uważają, że Święta bez pierniczków to Święta stracone;)

Kierując się tym przesłaniem nasza grupa postanowiła zadośćuczynić tej tradycji. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając chusteczki na głowę. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. W piątek Jagódki wraz ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci poczęstowaliśmy personel przedszkola, częściowo zostały zjedzone, a także zostały spakowane w małe paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Poprawiony: sobota, 10 grudnia 2016 21:15
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 219 gości 

Tylko dla pracowników