Innowacja 2019/2020

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

„MAŁY MATEMATYK”

Miejsce realizacji: Przedszkole Publiczne nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej

Rok 2019/2020 Grupa „Słoneczka”

Autor innowacji: mgr Olga Kosakowska, mgr Maria Jaszuk

Innowacja pedagogiczna „Mały matematyk” oparta jest na metodzie prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej. Założeniem wprowadzenia innowacji jest rozwijanie u dzieci przedszkolnych umiejętności logicznego myślenia, kształtowania wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzenia młodego człowieka w cyfrowy świat, szczególnie w świat związany z kodowaniem w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

W każdym miesiącu będą odbywały się jedne zajęcia z następujących bloków tematycznych dostosowane do wieku dzieci:

1. Orientacja przestrzenna
2. Rytmy
3. Liczenie
4. Mierzenie długości
5. Klasyfikacja
6. Zadania arytmetyczne
7. Waga
8. Mierzenie płynów
9. Intuicja geometryczna

Podsumowaniem zdobytych umiejętności będzie przeprowadzony turniej matematyczny dla dzieci. Zostanie również stworzony kącik kodowania, gdzie zainteresowane dzieci będą mogły wykonywać przygotowane karty, które dobierane będą tematycznie.

Filtr tytułów     Wyświetl:
# Tytuł artykułu Odsłony